Showbiz

Princi Harry sot e feston ditëlindjen e 36-të

Princi Harry sot e feston ditëlindjen e 36-të
Foto: Getty Images

Princi i Britanisë së Madhe, Harry, të martën më 15 shtator i mbush plot 36 vjet.

I lindur në vitin 1984 me emrin Henry Charles Albert David, duka i Sussexit është djali i dytë i Princit Charles dhe princeshës Diana, e cila vdiq në një aksident me veturë teksa po ndiqej nga paparazzit në Paris, në vitin 1997.