Showbiz

Daddy Yankee nënshkruan kontratë bashkëpunimi me “Universal Music Group”

Daddy Yankee nënshkruan kontratë bashkëpunimi me “Universal Music Group”

Superylli i muzikës reggaeton, Daddy Yankee, ka lansuar muzikë të re të premten më 11 shtator pas nënshkrimit të kontratës për bashkëpunim me “Universal Music Group”.

Kënga e re e artistit, aktorit dhe afaristit nga Puerto Rico, “Don Don" vjen në bashkëpunim me reperët latin, Anuel AA dhe Kendo Kaponi, si dhe është pjesë e muzikës së re dhe një projekti filmik të planifikuar me kompaninë e njohur globale të muzikës, transmeton Koha.