Showbiz

Tom Hanks dhe Rita Wilson e fitojnë nënshtetësinë greke

 

Aktori 64-vjeçar, Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij Rita Wilson, janë bërë zyrtarisht shtetas grek. Kryeministri i Greqisë, Kriakos Mitsotakis, e ka konfirmuar lajmin me postimin e një fotografie në Instagram.

Në këtë foto, ai shfaqet përkrahë bashkëshortes së tij Mareva Grabowski, dhe çiftit të famshëm të showbizit, Hanks dhe Wilson, derisa atë e ka shoqëruar me mbishkrimin: “Tom dhe Rita, janë zyrtarisht qytetarë krenarë të Greqisë.”