Showbiz

Kim Kardashian West e mbështetë dëshirën e bashkëshortit të saj për t’u bërë president

 

Reperi 43-vjeçar, Kanye West, përmes një postimi të fundit në Twitter e bëri të ditur lajmin se planifikon të kandidojë për president të SHBA-së, katër muaj para mbajtjes së zgjedhjeve. Dhe tani, ai e gëzon përkrahjen e plotë edhe të bashkëshortes së tij, Kim Kardashian West, transmeton Koha.

Një burim i afërt i çiftit të famshëm për revistën “Us Weekly”, citohet të ketë thënë: “Kanye ka vite që e ka planifikuar këtë kandidim dhe Kim ka kohë të gjatë që është në dijeni të aspiratave të tij, si dhe e ka mbështetur atë plotësisht. Kanyë është shumë i dhënë pas artit, kulturës dhe edukimit, prandaj dëshiron ta jap kontributin e tij në këto fusha në mënyrën më të mirë të mundshme.”