Showbiz

Ceremonia “BET” erdhi me një edicion të veçantë dhe emocional

 

Fuqia e komunitetit të zezakëve, vuajtjet e tyre dhe beteja për drejtësi, ishin në qendër të vëmendjes në edicionin e fundit të ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “BET”, e cila u mbajt të dielën në formë virtuale.

Kjo është ngjarja e parë madhore e cila e feston këtë komunitet dhe që u mbajt në Amerikë, prej se kanë shpërthyer protestat kundër racizmit sistematik në vend, transmeton Koha.