Showbiz

Lana Del Rey i akuzon kritikët e saj se kërkojnë vetëm të krijojnë drama

Foto: Reuters
 

Këngëtarja e nominuar gjashtë herë për çmim “Grammy”, Lana Del Rey, para katër ditësh e kishte postuar një mesazh në Instagram, përmes së cilit e kishte shprehur frustrimin ndaj kritikëve të saj, të cilët nga fillim i karrierës e kishin akuzuar se nuk është feministe, dhe se me muzikën e saj e promovon abuzimin ndaj grave dhe nënshtrimin e tyre ndaj burrave.

Por, së fundmi këngëtarja u detyrua ta postoj sërish një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, përmes së cilit i ka hedhur poshtë akuzat për komentin e saj të mëparshëm ku i ka cituar standardet e dyfishta në industrinë e muzikës, si dhe i ka akuzuar kritikët e saj duke thënë se vetëm po kërkojnë të krijojnë drama, transmeton Koha.