Showbiz

Sharon Stone preket nga gjesti i 30 mjekëve shqiptarë: Faleminderit me gjithë zemër

Sharon Stone preket nga gjesti i 30 mjekëve shqiptarë: Faleminderit me gjithë zemër

Dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë për ndihmë në Itali ka bërë bujë jo vetëm në mediat italiane, por edhe ato botërore. Ndihma e ofruar nga stafi mjekësor shqiptar tërhoqi vëmendjen e të gjithëve si një gjest i pastër human, duke pasur parasysh edhe kapacitetet e vendit tonë.

Edhe aktorja e njohur e Hollywoodit, Sharon Stone është shprehur e emocionuar që sot shqiptarët po bëjnë të njëjtën gjë që bënë italianët 30 vjet më parë për ta. Sharon ka publikuar në Instagram një foto nga eksodi i shqiptarëve në mars të vitit 1991, kur me anije të mëdha zbarkuan në brigjet italiane për një jetë më të mirë.