Showbiz

Johnny Depp i bashkohet Aroesmithit për të festuar 50 vjetorin e themelimit të grupit

Aktori Johnny Depp dhe këngëtari Alice Cooper i janë bashkuar grupit muzikor Aroesmith të premten në gala mbrëmjen në Los Angeles për të festuar 50 vjetorin e karrierës si një nga hard- rock grupet që kanë shitur më së shumti albume në të gjitha kohërat.

Cooper dhe Depp të cilët luajtën me kitaristin e Aroesmith në rock-grupin e Hollivudit Vampires- ishin disa nga artistët përfshirë edhe Foo Fighters, Sammy Hagar dhe Johny Legent të cilët kënduan hitet më të mëdha të grupit, transmeton Koha.net.

E organizuar nga Recording Academy, MusicCares (organizatë e cila merret me rehabilitimin, shëndetin dhe financat e njerëzve të muzikës kur ata janë në nevojë) kishte mbledhur 6 milionë dollarë të premten për shërbime shëndetësore për anëtarët e industrisë së muzikës.

E udhëhequr nga komediani Russell Brand, nata ishte e përcjellë edhe me humor bendin, duke iu referuar të kaluarës së anëtarëve, frontmenit Steven Tyler, Perry dhe kitaristit Brad Whitford dhe Tom Hamilton, transmeton Reuters

“Wshtë mrekulli që ai është ende gjallë”, tha Brand për frontmenin e grupit Steven Tyler 71 vjeçar, duke e quajtur “shtatëdhjetëvjeçari më seksi në histori”.

Të premten gjatë koncertit, këngëtari i zhanrit R&B Legend dhuroi një version të ri të baladës “I don’t want të miss a thing”, derisa këngëtarja Kesha dha një performancë emocionuese të këngës së grupit “Janie’s Got a Gun” e cila flet për abuzimin e fëmijëve.

Aroesmith u formua në vitin 1970 në Boston.