Showbiz

“Foo Fighters” tepër të pikëlluar për vdekjen e Neil Peartit të “shkëlqyeshëm”

 

Rockerët “Foo Fighters” i kanë bërë një homazh prekës bateristit të ndjerë të “Rush”, Neil Peart, duke e quajtur atë "frymëzim për miliona njerëz".

Bateristi dhe tekstshkruesi legjendar ndërroi jetë të martën pas një beteje të fshehtë me kancerin e trurit, ndërsa rockeri Dave Grohl shkroi në faqen zyrtare të bendit “Learn To Fly” në Facebook për ta nderuar yllin, shkruan KOHA Ditore.