Showbiz

Dua Lipa flet për Kosovën dhe festivalin “SunnyHill” në emisionin e famshëm në Amerikë

Dua Lipa flet për Kosovën dhe festivalin “SunnyHill” në emisionin e famshëm në Amerikë
 

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e ftuar në emisionin e famshëm amerikan “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, ka folur për Kosovën dhe yjet botërore që kanë mbajtur koncerte në vend si dhe për festivalin e saj “SunnyHill”.

Në këtë intervistë, ajo fillimisht ka folur për emrin e saj duke treguar se nuk e kishte pëlqyer shumë sa ishte fëmijë për shkak të problemit të shqiptimit në gjuhët tjera.