Showbiz

Adele fiton milionat, kurse babai i saj ende punon si shpërndarës...

 

Këngëtarja dhe muzikantja angleze Adele (30) në fund të vitit të kaluar për herë të tretë është shpallur ylli më i pasur i ri anglez.

Revista “Heat” çdo vit e publikon listën e të famshmëve më të pasur deri në 30 vjeç, ndërsa sipas saj, pasuria që posedon Adele vlerësohet në 147.5 milionë funte. Ed Sheeran (28) në këtë listë u radhit i dyti me 94 milionë funte, ndërsa aktori i famshëm i "Harry Potter", Daniel Radcliffe (29) përfundoi në vendin e tretë.