Showbiz

Stalone tërhiqet nga Roky Balboa pas 40 vjetësh

Stalone tërhiqet nga Roky Balboa pas 40 vjetësh
 

Sylvester Stallone tërhiqet dhe nuk do të interpretojë më Rocky Balboa. Këtë herë s’ka më kthim, pas 40 vjetësh dhe tetë filma.

Përmes një video të publikuar në faqen e tij në “Instagram”, aktori 72-vjeçar komunikoi se nuk do ta interpretojë më personazhin, për t’i lënë hapësirë gjeneratës së re, mishëruar nga Adonis Johnson, heroi i sagës “Creed”.