Këngë dedikuar Mitrovicës

09 November 2018 18:09

Tandemi i suksesshëm i skenës muzikore Gili dhe Ilir Berani, sonte publikuan këngë të re.

Gili, Enis Potoku, Teuta Kurti, Linda Hakaj e Vullnet Sefaja bashkuan vokalet dhe i këndojnë qytetit të ndarë “Mitrovicës”.

Kënga kushtuar Mitrovicës, është me orkestrim të Florent Boshnjakut, e muzikë dhe tekst të Ilir Beranit.

Brenda këtij teksti këngëtarët kanë shprehur gjithë ndjenjat e dashurisë që kanë për këtë qytet ,e që shumë qytetarë të Kosovës do ta gjejnë veten brenda rreshtave të shkruara.

Kënga gjendet në Youtube kanalin zyrtar “Xixa music” të Gilit e Ilir Beranit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme