Patate të ëmbla të mbushura me pulë dhe pesto gjenoveze

01 March 2018 17:51

Për të gatuar patate të mbushura me pulë ju duhen këto produkte:

4 patate të ëmbla

500 gramë pulë e zier (kofshë, shpatull, gjoks...)

100 gramë salcë gjenoveze

30 gramë djathtë parmesan

Kripë/piper

Vaj ulliri

20 gramë arra të bluara

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme