Speca me djathë dhe vaj ulliri

29 September 2017 17:49

Për përgatitjen e specave me djathë dhe vaj ulliri iu duhen produktet e mëposhtme:

1 kg speca

1 litër ujë

50 gr kripë

50 gr sheqer

50 ml uthull molle

200 gr djathë dhie

300 gr gjizë

Vaj ulliri

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme