Ëmbëlsirë me ananas dhe kokos

31 August 2017 16:55

Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire iu duhen produktet e mëposhtme:

1 konzervë ananas

2 vezë

50 gr sheqer të rafinuar

100 ml qumësht

100 ml vaj misri

100 gr kokos

170 gr bollgur

½ pako pluhur për pjekje

50 gr sheqer për karamele

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme