Metro

Mjeku: Uji i sigurt për pije, të hënën stabilizohet furnizimi

 

Reshjet e shiut dhe vërshimet kanë bërë që të ketë turbullira të ujit dhe reduktime në disa komuna të Kosovës.

Zëdhënësja e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit në “Prishtinë”, Arjeta Mjeku ka deklaruar për KosovaPress se nga e hëna pritet të ketë stabilizim me ujë të pijes.