Metro

Haradinaj jep dorëheqje nga pozita e asamblistit në Prishtinë

 

Ish-kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj, ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga pozita e asamblistit të Prishtinës për t’ia lëshuar vendin Taulant Maxharrajt.

Ai përmes një njoftimi në Facebook ka shkruar se ai dhe lista e tij kanë hyrë në garë për Prishtinën me të vetmin parim, ndryshimin. Gjatë tërë fushatës ai thotë se kanë përkrahur ndryshimin dhe të njëjtin do të vazhdojnë ta përkrahim.