Metro

Nga sot nis pagesa për makinat e parkuara në rrugët e Prishtinës

Nga sot nis pagesa për makinat e parkuara në rrugët e Prishtinës
Foto: Ilustrim
 

Nga sot në Prishtinë nis zbatimi i projektit të menaxhimit të parkingjeve publike dhe pagesa për çdo makinë në hapësirat që janë të shënjuara në rrugë.

Kështu ka bërë të ditur të martën kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti gjatë një konference për media ku edhe bërë prezantimin e projektit.