Metro

Ahmeti: Shqetësuese rritja e shpejtë e rasteve në Prishtinë

Ahmeti: Shqetësuese rritja e shpejtë e rasteve në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka quajtur alarmante dhe shqetësuese rritjen e shpejtë të rasteve të reja me COVID-19 në Prishtinë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka shkruar se bazuar në të dhënat e marra nga IKSHPK ka dalë se momentalisht, që nga data 20 mars deri sot janë 1963 raste me COVID-19 prej të cilave 1209 raste janë ende aktive.