Metro

Sonte fillon faza e parë e dezinsektimit hapësinor në Prishtinë

Sonte fillon faza e parë e dezinsektimit hapësinor në Prishtinë
Foto: Ilustrim
 

Sot do të fillojë faza e parë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës.

Sipas njoftimit, kjo ditë është zgjedhur pas të gjitha përgatitjeve teknike dhe operative nga ana e Komunës së Prishtinës dhe kompanisë, pasi që sipas tyre, parashikimet klimatike sigurojnë një javë me mot stabil dhe pa reshje.