Metro

Komuna e Prishtinës shënon përvjetorin me 20 aktivitete, asnjë më 11 qershor

 

Të shtunën e 15 qershorit do të zbresin në Prishtinë dy yjet shqiptarë të futbollit, Granit Xhaka dhe Milot Rashica.

Të dy do të formojnë nga një ekip dhe do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.