Vetëvendosje kallëzim penal për Ahmetin për kohën kur vetë ishte në pushtet

Vetëvendosje kallëzim penal për Ahmetin për kohën kur vetë ishte në pushtet

Salie Gajtani Osmankaq Salie Gajtani Osmankaq 09 January 2019 08:33

Ish-bashkëpartiakët e tij të dikurshëm, aktivistë të Vetëvendosjes, kanë bërë kallëzim penal ndaj Kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, për tenderin e qumështit për shkollarët e kryeqytetit.

Kallëzimi penal është dorëzuar të martën në Prokurori, ndërkohë që me të Ahmeti akuzohet për “keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për lidhje të kontratës së dëmshme”. Me këtë kallëzim penal, VV-ja pretendon se janë shpërdoruar më shumë së gjysmë milioni euro buxhet i taksave të qytetarëve, shkruan sot Koha Ditore.

Aktivisti i VV-së, Valdrin Ahmeti, ka thënë para gazetarëve se në këtë rast bëhet fjalë për tenderin për furnizim me qumësht për nxënësit e klasave I deri në V.

(shkrimin e plotë e gjeni në numrin e sotëm të “Kohës Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme