Kompletohet komisioni i aksionarëve i Ndërmarrjes Publike Banesore

Kompletohet komisioni i aksionarëve i Ndërmarrjes Publike Banesore

01 November 2018 08:31

Seanca e ndërprerë një ditë më parë, e Kuvendit Komunal të Prishtinës, e cila ishte vendosur të vazhdohej një ditë më pas, ka nisur të mërkurën me përplasje të ashpra midis dy partive politike, PSD-së dhe LVV-së, që deri dikur kanë qenë nën po të njëjtën kupolë, por qenë ndarë formalisht, në mars të këtij viti.

Përplasjet janë zhvilluar rreth Komisionit të aksionarëve të Ndërmarrjes Publike Banesore, nga këshilltarja e AAK-së, Suzan Kika, kishte dhënë dorëheqjen më 1 tetor, por për këtë nuk ishin njoftuar zyrtarisht anëtarët e KK-së, deri në mbajtjen e mbledhjes, shkruan sot Koha Ditore.

Kryesuesi i KK-së, Agim Kuleta, ka thënë se fillimisht nuk e ka pranuar dorëheqjen e saj, pa i ditur arsyet për këtë, duke kërkuar takim me Kikën.

Por, derisa Kika zgjodhi që vetë të deklarohej, duke thënë se e kishte marrë këtë vendim “për arsye personale”, Kuleta është përplasur me këshilltarët e LDK-së, të cilët kërkonin të diskutonin ende në lidhje me NPB-në dhe aksionarët e saj./Salie Gajtani-Osmankaq.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të “Kohës Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme