Lifestyle

Pesë arrorët më të mirë për diabetikët, ulin kolesterolin dhe sheqerin në gjak

 

Stili i jetesës dhe ushqyerja në veçanti ka një ndikim mjaft domethënës personat me diabet të tipit 2.

Dhe konsumi i arrorëve është tejet i preferueshëm, pasi ulin kolesterolin dhe sheqerin në gjak.