Lifestyle

AstraZeneca do të nisë prodhimin e vaksinës kundër Covid-19 në fillim të 2021

AstraZeneca do të nisë prodhimin e vaksinës kundër Covid-19 në fillim të 2021
Foto: Reuters
 

Prodhimi i një vaksine kundër Covid-19 nën marrëveshjen në mes qeverive meksikane dhe argjentinase dhe kompanisë farmaceutike Astrazeneca mund të nisë në çerekun e parë të vitit 2021, ka thënë drejtoresha rajonale e AstraZenecas të enjten, shkruan Reuters.

Sylvia Varela, kryetarja e AstraZeneca në Meksikë, ka thënë gjatë konferencës ditore të presidentit të Meksikës se testimet e fazës së tretë të vaksinës pritet të përfundojnë në nëntor ose dhjetor.