Avokado, fruti që duhet konsumuar çdo ditë

Avokado, fruti që duhet konsumuar çdo ditë

09 April 2019 13:25

“Dieta” është rubrika më e re emisionit Sot në KTV. Nga sot çdo të martë do të mësoni më shumë për ushqimet e shëndetshme.

Në episodin e parë, temë ishte fruti i avokados.

Dihet që viteve të fundit ky frut ka hy në treg në Kosovë dhe konsumimi i tij është rritur ndjeshëm.

Rubrika me e re ne emisionin Sot te mengjesit nga kjo e marte tash e tutje do ta keni kete rubrike ku do

Shumë të mira gjenden tek avokadoja.

Më poshtë mund ta shihni storjen ku edhe gjeni një recetë, por edhe mund të merrni këshilla nga ekspertja Leonora Gashi-Abdullahu:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme