Lifestyle

Kujdes nga patatinat, ndikojnë në mbipeshë

Kujdes nga patatinat, ndikojnë në mbipeshë

Besohet se patatinat e skuqura dhe patatet e skuqura së bashku me pije të gazuara janë më përgjegjëset për mbipeshë. Ky është përfundimi i hulumtuesve nga Universiteti i Harvardit në bazë të analizave që janë bërë për 20 vjet.

Nga ana tjetër, nëse hahet ushqimi i pasur me celulozë me kos, humbet pesha, transmeton KosovaPress.