Grushti i Frashërit ndaj Zekës, në boks njihet si kroshe

Grushti i Frashërit ndaj Zekës, në boks njihet si kroshe

01 October 2017 13:29

Rrahja mes Frashër Krasniqit të Vetëvendosjes dhe Milaim Zekës të Nismës, tashmë ka pushtuar rrjetet sociale.

Madje, ajo çfarë ndodhi në eksesin mes dy deputetëve të zgjedhur i takon botës së sportit, konkretisht boksit.

Sipas ish-boksierit të njohur, njëherësh zëdhënësit të Federatës së Boksit të Kosovës (FBoxK), Latif Demollit, goditja e Krasniqit në boks quhet kroshe.

“Ajo goditje në boks quhet kroshe”, i ka thënë KosovaPressit, Demolli.

Kujtojmë se ditë më parë, në studion e Klan Kosovës, dy deputetët, Krasniqi e Zeka, derisa po debatonin, kanë nisur të ofendojnë njëri-tjetrin me fjalë, gjë që çoi në përleshjen fizike mes të dyve. Zeka pësoi lëndime nga grushtet e Krasniqit, dhe për pasojë këtij të fundit i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme