Lëmsh

Festa e çmendur e tifozit arab pas triumfit ndaj Argjentinës

Festa e tifozeve te Arabise Saudite
 

Arabia Saudite ka bërë sensacion sot duke e mposhtur Argjentinën me rezultatin 2:1 në Botërorin “Katar 2022”.

Arabia Saudite u rikthye nga disavantazhi prej 1:0 që ishte në pjesën e parë dhe triumfoi.