Lëmsh

Arrestohet personi që pretendoi se ishte ylli egjiptian gjatë një provimi në fakultet

 

Egjipti është kualifikuar në 1/8 e finales të Kupës së Afrikës që po mbahet në Kamerun. Sot, prej orës 17:00 do të përballet me Bregun e Fildishtë për një vend në çerekfinale dhe pjesa më e madhe e banorëve të Egjiptit do ta përcjellë këtë ndeshje nëpërmjet televizorit.

Reprezentuesi i Egjiptit, Mostafa Mohamed, i cili ka luajtur në tri ndeshjet e fazës së grupeve, pritet të jetë titullar edhe ndaj Bregut të Fildishtë. Dhe, duke qenë se ai nuk e ka dhuntinë që të gjendet në vende të ndryshme në të njëjtën kohë, Mohamed e pati të vështirë të justifikonte praninë e tij në universitet.