Lëmsh

Momenti kur lava përpin shtëpinë me pishinë në Spanjë

 

Pamje të pazakonta kanë dalë nga përpirja e shtëpive dhe pishinave që po bën lava e vullkanit “Cumbre Vieja” në Spanjë.

Një video që po bën bujë në rrjetet sociale tregon përpirjen që ky vullkan ia ka bërë një pishine e ku shihen dëmet e jashtëzakonshme që shkaktohen.