Lëmsh

Birra me 28% alkool e jashtëligjshme në 15 shtete të SHBA-së

 

Birra amerikane “Samuel Adams” ka nxjerrë në shitje një variant të ri, që është aq i fortë saqë është i jashtëligjshëm në 15 shtete.

Prodhuesi i birrës tha se varianti i ri do të nisë shpërndarjen ne dyqane duke filluar nga 11 tetori. Por ata që duan ta provojnë nuk do të jenë në gjendje ta blejnë në shtetet si Alabama, Arkansas, Xhorxhia, Ajdaho, Misuri, Misisipi, Montana, Krolina e Veriut, Nju Hempshajër, Oklahoma, Oregon, Karolina e Jugut, Juta, Vermont dhe Virxhinia Perëndimore.