Lëmsh

U godit nga një zog, aeroplani ku gjendej ministri turk u detyrua të aterrojë

Foto: Ilustrim
 

Një Aeroplan që po bartte ministrin turk të Mbrojtjes, Hulusi dhe Akar dhe ushtarakë të tjerë është detyruar të aterrojë, pasi u godit nga zog.

Siç raporton APNews, aeroplani po shkonte drejt Ankarasë, derisa aterrimi u bë afër qytetit të Adanas.