Lëmsh

Balerina ruse interpreton “Liqenin e Mjellmave” në minus 15 gradë Celsius

Balerina ruse interpreton “Liqenin e Mjellmave” në minus 15 gradë Celsius
 

Një balerinë ruse nga Teatri Mariinsky e veshur me kostum ka interpretuar skena nga “Liqeni i Mjellmave” së Çajkovskit. Këtë e ka bërë jo në skenën të teatrit por në gjirin e ngrirë të Finlandës.

Kjo po cilësohet mënyra e vetme dhe e duhura nga balerina Ilmira Bagrautinova, balete, për të kundërshtuar ndërtimin e një porti në Batareinaya Bay, një plazh i njohur rreth 100 kilometra në perëndim të Shën Petersburgut, shkruan BBC.