Lëmsh

Italiani del të ecë në këmbë pas sherrit me gruan, gjendet pas 7 ditësh 450 km larg ende duke ecur

Italiani del të ecë në këmbë pas sherrit me gruan, gjendet pas 7 ditësh 450 km larg ende duke ecur
 

Një 48 vjeçar nga Como në veri të Italisë, doli nga shtëpia për të ecur e shuar zemërimin pas debatit të radhës me bashkëshorten, por u gjet nga policia vetëm pas një jave dhe 450 kilometrave larg, në Fano pranë Firences.

Policia që po bënte kontrollet e rregullave anti-Covid ndaluan burrin ende duke ecur në ora 02.00 të mëngjesit në rrugën kombëtare. Kur e çuan në stacionin e policisë burri ishte i ndërgjegjshëm, edhe pse i lodhur.