Lëmsh

Filmohet momenti teksa një meteor shpërthen në Brazil

Filmohet momenti teksa një meteor shpërthen në Brazil
Foto: Ilustrim
 

Në Brazil është filmuar momenti kur një meteor ka shpërthyer në qiellin e hapur. Pamjet janë xhiruar nga vëzhguesi hapësinor Heller dhe Jung gjatë së hënës kur objekti hyri në atmosferën e Tokës.

Ai shpërtheu rreth 462 milje afër kufirit mes Rio Grande do Sul dhe Uruguait, rreth orës 2:30 të mëngjesit.