Lëmsh

S’i ndahen tragjeditë dinastisë Kenedi: Zhduket mbesa e Robertit me djalin 8 vjeç

S’i ndahen tragjeditë dinastisë Kenedi: Zhduket mbesa e Robertit me djalin 8 vjeç

Autoritetet amerikane po kërkojnë për Maeve Kennedy McKean, 41 vjeçe – mbesën e kandidatit të vrarë presidencial Robert F Kennedy, dhe djalin e saj të vogël. Zonja McKean dhe djali i saj, Gideon tetë vjeç, u panë për herë të fundit të enjten në mbrëmje në një kanoe larg Chesapeake Bay.

“Ata thjesht u larguan aq sa nuk mund të ktheheshin”, tha burri i zonjës McKean, David McKean, për gazetën Washington Post.