Lëmsh

Koronavirusi ngatërrohet me birrën Corona gjatë kërkimeve në Google

 

Shumë amerikanë po i drejtohen Google për të mësuar më shumë për virusin kinez koronavirus, por po e ngatërrojnë me birrën meksikane Corona Extra, shkruan A2news, transmeton Koha.net.

Kërkimet mbi koronavirusin dhe birrën Corona kanë arritur kulmin në motorin e kërkimit që kur janë konfirmuar rastet e para me virus në SHBA. Sipas Google, kërkimi për këto dy gjëra është rritur me 1100%.