Mysafiri i paftuar...

Mysafiri i paftuar...

20 July 2019 17:21

Një familje në Indi është befasuar nga një mysafir i paftuar që kishte hyrë në shtëpinë e tyre.

Ata gjetën tigrin duke u relaksuar në shtratin e shtëpisë së tyre pas përmbytjeve vdekjeprurëse në Azinë jugore.

Fotografitë e publikuara në rrjetet sociale tregojnë kafshën e madhe duke qëndruar në shtratin e familjes së paidentifikuar në fshatin Harmuti.

Tigri besohet të ketë ardhur nga Parku Kombëtar Kaziranga, një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Një veteriner ndërhyri për të qetësuar tigrin për ta nxjerrë nga shtëpia pa u lënduar asnjë person.

Por kafsha nuk kishte nevojë për tu qetësuar pasi ishte e qetë dhe nuk përbënte rrezik.

Me vetëm 3.900 tigra në botën e egër, ata konsiderohen të rrezikuara, sipas World Wildlife Fund./oranews

Komentet

Shto koment

Të ngjashme