Zogu më i rrezikshëm në botë që vrau pronarin, del në shitje Foto: Ilustrim

Zogu më i rrezikshëm në botë që vrau pronarin, del në shitje

26 April 2019 08:17

Një zog gjigand, i llojit “Cassowary” që vrau pronarin këtë muaj në Florida ka dalë në shitje dhe do të jetë në ankand këtë fundjavë.

“Marvin Hojas, që ushqente zogjtë e mëdhenj, u vra më 19 prill, kur një prej zogjve të tij e sulmoi pasi u rrëzua në oborrin e shtëpisë në Gainesville”, njoftoi policia në Alachua.

Kopshti zoologjik në San Diego thotë se “Cassowary” konsiderohet si zogu më i rrezikshëm në botë.


Lexoni edhe: 

Zogu më i rrezikshëm në botë vret pronarin


Zogu që shkaktoi vdekjen e pronarit dhe të gjitha kafshët e tjera të Marvin Hojasit do të shiten në ankand të shtunën.

“Një nga dëshirat e Marvinit ishte që kafshët e tij të shiten në ankand sa më shpejt të jetë e mundur”, shrkuajti shtëpia e ankandit “Gulf Coast Livestock” në një postim në Facebook.

Edhe pse zogjtë “Cassowary” nuk fluturojnë, ata mund të kërcejnë 2 metra në ajër, madje edhe nëse janë duke notuar./oranews

Komentet

Shto koment

Të ngjashme