Lëmsh

Incidenti që i bëri të qeshë kryeministren May dhe Merkel

Incidenti që i bëri të qeshë kryeministren May dhe Merkel
 

Theresa May shpërndau një incident “komik” me kancelarin gjermane Angela Merkel në samitin që zhvilluam bashkë, në lidhje me kohëzgjatjen  e qëndrimit të Britanisë në BE.

Ndërsa lideret e BE-së, po uleshin në vendet e tyre në tryezë në Burksel, Merkel iu drejtua May-it duke i treguar asaj diçka në iPad. Më pas dy kryeministret më të fuqishme të Europës shpërthyen në të qeshura, transmeton tch.