Kur policët i hedhin vetes aksidentalisht gaz lotsjellës

Kur policët i hedhin vetes aksidentalisht gaz lotsjellës

19 March 2019 09:49

Një video e realizuar në Bullgari po shpërndahet shumë në rrjetet sociale.

Në tentativë për të shpërndarë turmën e protestuesve, një oficer policie hodhi gaz lotsjellës, por aksidentalisht e drejtoi nga kolegët e tij. Në video shihet momenti kur punonjësit e policisë po pastrojnë fytyrën dhe sytë me ujë pas hedhjes së gazit lotsjellës.

Protesta e qytetarëve në Bullgari po zhvillohej në Sofje jashtë Parlamentit. Protestuesit u organizuan nëpërmjet mediave sociale dhe thuhet se kërkojnë referendum kombëtar për të ndryshuar qeverinë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme