Peshku i ngrirë në -21 gradë ngjallet me ujë të nxehtë

Peshku i ngrirë në -21 gradë ngjallet me ujë të nxehtë

30 November 2018 08:45

Një video e publikuar në internet shfaq një peshk të ngrirë që ngjallet kur pesë persona e fusin në ujë të nxehtë.

Videoja e realizuar në Japoni tregon peshkun që ngrihet në një temperaturë -21 gradë. Këta persona e marrin peshkun e ngrirë dhe e vendosin në një enë të madhe plastike që kishte ujë të nxehtë.

Pas disa sekondash peshku fillon të lëvizë derisa japonezët fillojnë të qeshin kur metoda e tyre funksionon.

Nuk dihet nëse kjo video është e vërtetë apo montazh.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme