LAJMET E MBRËMJES

Hadërgjonaj i quan sajesa të Serbisë materialet e Gjykatës Speciale

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Pas përfundimit të dëshmisë së Hadërgjonajt para gjykatës ka dalë deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadriaj, e cila është ballafaquar me dëshminë e Mark Shalës. Prokurori Cezary Michhalzcuck i ka thënë Kadrijajt se Mark Shala ka deklaruar që ajo pati shkuar në Kukës, ku ka drekuar së bashku me Nasim Haradinajn dhe Milaim Zekën, i cili më parë ishte plagosur. Mirëpo, dëshmitarja Kadrijaj ka shtuar se nuk qëndron ajo se çfarë ka thënë Mark Shala

Ish-deputetja e Partisë Demokratike (PDK), Safete Hadërgjonaj, ka thënë të enjten para Dhomave të Specializuara se refuzon t’i lexojë materialet e Gjykatës Speciale në rastin ndaj Pjetër Shalës.

Në ditën e dytë të dëshmisë ajo ka thënë se këto materiale janë sajime të Serbisë me të cilat po shërbehet prokuroria.