LAJMET E MBRËMJES

Kujtohet figura e komandantit legjendar Adem Jashari, në përvjetorin e lindjes së tij

 

Përulje e nderime kanë bërë përfaqësues të institucioneve para varreve të komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, dhe familjarëve të tij në kompleksin memorial në Prekaz.

Hero të dinjitetit të popullit shqiptar e ka quajtur atë presidentja Vjosa Osmani.