Kulturë

Vdes Subhi Pasuli

Vdes Subhi Pasuli

Sot në moshën 84 vjeçare ka vdekur Subhi Pasuli, ish-kryetari i SHKA “Agimi” në Prizren.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka vlerësuar se me këtë, Prizreni ka humbur një personalitet të dalluar që ka kontribuar shumë në zhvillimin ekonomik dhe shoqëror të qytetit tonë.