Kulturë

Vdes regjisori Alan Parker

Vdes regjisori Alan Parker

Alan Parker, regjisori i mirënjohur britanik i filmave si Fame, Evita dhe Bugsy Malone, ka vdekur sot në moshën 76-vjeçare.

Ai vdiq pas një sëmundje të gjatë dhe la pas vetes bashkëshorten Lisa Moran-Parker, pesë fëmijë dhe shtatë nipër e mbesa.