Edona Reshitaj zbulon detaje për koncertin “Zonjat e Kangës”

Edona Reshitaj zbulon detaje për koncertin “Zonjat e Kangës”

24 February 2020 21:40

Aktorja dhe këngëtarja e njohur, Edona Reshitaj, ishte e ftuar në emisionin “Express” në KTV. Ajo zbuloi detaje për koncertin e saj recital, "Zonjat e Kangës", që do të mbahet më 26 shkurt në Teatrin Kombëtar të Kosovës. Ajo ndër të tjera tha se do ta interpretojë edhe një këngë pak të njohur të Nexhmije Pagarushës.

Konceri përfshin këngë të zërave më kumbues të muzikës shqiptare, përfshirë Vaçe Zelën, Liliana Çavollin e Merita Halilin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme