Kulturë

Vdes në moshën 103 vjeçare aktori i Hollywoodit Kirk Douglas

Vdes në moshën 103 vjeçare aktori i Hollywoodit Kirk Douglas
Foto: Getty Images
 

Ka vdekur aktori amerikan, Kirk Douglas, i cili luajti në filmin epik - Spartacus - dhe dhjetëra role të tjera.

Aktori, i cili për gjashtë dekada ishte nëpër kinema e i njohur për një varg rolesh, ishte babai i aktorit po ashtu shumë të njohur, Michael Douglas, raporton BBC, transmeton Koha.net.